پنجره ها را اصولی شستشو کنید تا سالها عمر کنند

اگر بخواهید بیشترین بهره را از در و پنجره های دوجداره UPVC خود ببرید؛ رعایت برخی از نکات باعث می شود، کارایی و عمر این پنجره ها بیش از پیش بالا رود. این نکات به قرار زیر است:

با فاصله های زمانی معین، تمام قطعات مکانیکی و متحرک درو پنجره ها را روغن کاری کنید. البته روغن کاری باید توسط روغن های رقیق موجود انجام شود.

به منظور دوام بیشتر لاستیک های درزگیر در و پنجره های دوجداره، در بازه زمانی مشخص حداکثر سه ماه یکبار آن ها را توسط پارچه ای حاوی صابون مایع تمیز کنید. زیرا این عمل نرمی، انعطاف و تمیزی لاستیک ها را به ارمغان می آورد.

برای تمیز کردن در و پنجره ها می توانید از مخلوط آب و صابون استفاده کنید تا بدون باقی گذاشتن اثر گردو غبار، در و پنجره ها را براق سازد.

پارچه ای را که جهت تمیز نمودن پنجره ها انتخاب می کنید، می بایست بدون پرز باشد تا بتوان به راحتی سطوح در و پنجره ها را تمیز کرد.

اگر پس از نصب در و پنجره های دوجداره upvc، هنوز فعالیت های اجرایی ساختمان باقی مانده است، می بایست، کاور روی در و پنجره ها کنده نشود تا از آسیب به آن ها جلوگیری کند. همچنین نبایستی این کاور ها به مدت طولانی بر روی در و پنجره ها باقی بماند. چراکه ممکن است اثر چسب تا مدت ها بر روی آنها باقی بماند.

به طور مرتب دستگیره ها و قسمت های متحرک دیگر در و پنجره های دوجداره upvc را وارسی کنید که شل و هرز نشده باشند. معمولا” با چک کردن منظم این قسمت ها، می توان پیچ مربوطه را یافت و آن را پیش از بروز مشکل محکم کرد.

در هنگام فعالیت های بازسازی از قبیل نقاشی و سیمانکاری و … لازم است تا روی در و پنجره های دوجداره upvc را با پوشش مناسبی پوشاند تا آسیبی به آن نرسد. در صورت آلوده شدن در و پنجره ها لازم است تا بدقت آنها را تمییز کرد تا وجود این مواد باعث کدر شدن سطوح پنجره نشود.

با توجه به تنوع یراق آلات در نظر گرفته شده، جهت در و پنجره های دوجداره UPVC ، می بایست دستور العمل های مفیدی که از طرف سازنده در خصوص نحوه استفاده از آن ها ارائه می گردد، به دقت صورت پذیرد تا در صورت بروز هر گونه مشکل، بتوان آن را بر طرف کرد.

از نزدیک نمودن وسایل حرارت زا همچون آتش جوشکاری و یا شعله مستقیم به در و پنجره های دوجداره UPVC اجتناب کنید.

رعایت موارد مذکور در رابطه با تمیز کردن و مراقبت از در و پنجره ها، می تواند زیبایی و سلامت دایمی آن ها را تضمین کند.